DSC_0371-vi

Єпископ Макарівський Іларій звершив богослужіння престольного свята храму у селі Осикове

31 серпня, в день вшанування ікони Божої Матері "Всецариця", з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Предстоятеля Української Православної Церкви, єпископ Макарівський Іларій звершив Божественну літургію в храмі на честь ікони Божої Матері "Всецариця" села Осикове Бишівського благочиння.

Його Преосвященству співслужили настоятель храму, благочинний архімандрит Філарет (Єгоров), клірики Макарівського вікаріатства. За богослужінням молилися сільській голова сіл Лишня та Осикове Андрій Шевчук, директор місцевої загальноосвітньої школи Ніна Моргуненкова. Особливими гостями свята стали діти з Центру соціально-психологічної реабілітації дітей села Копилів Макарівського району.

Після Євангельського читання владика Іларій виголосив проповідь, у якій зазначив, що служіння Божої Матері - це, в першу чергу, служіння кротості, смирення і духовної радості. Його Преосвященство підкреслив, що ми повинні перебувати в духовній радості попри всі скрути нинішнього часу, зберігаючи духовну бадьорість.

Було вознесено особливі молитви за онкохворих, чимало яких були присутні на престольному святі. Потім єпископ Макарівський разом зі священнослужителями помолився за мир в Україні та, перед початком нового навчального року, за тих, хто навчає і навчається. Учні, студенти й викладачі отримали у благословення від архієрея натільні хрести. Всіх присутніх в храмі окропили святою водою і благословили іконами преподобного Феодосія Печерського, особливі подарунки та гостинці дісталися дітям з копилівського Центру.

По завершенні богослужіння відбулася хресна хода навколо нещодавно спорудженого храму. Преосвященніший єпископ Іларій подякував отцю благочинному за запрошення звершити Божественну літургію, а також передав благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія. У свою чергу, отець Філарет подякував архієрею за піднесені молитви та передане благословення Його Блаженства.

Цього ж дня привітали ієромонаха Лавра (Соломонова), помічника єпископа Іларія, який відзначав день свого тезоіменитства.

До всіх присутніх звернувся сільській голова, який відзначив, що приїзд владики та спільна молитва з ним у такий непростий час є дуже важливими й актуальними. Усі присутні вшанували пам’ять загиблих на сході України.

Представники хорових колективів Бишівського благочиння виступили із концертом духовних піснеспівів.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua