SavedPicture-2014728123011.jpg

Єпископ Макарівський Іларій звершив літургію в храмі села Лишня

27 липня, у день пам’яті святих отців шести Вселенських Соборів, з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, єпископ Макарівський Іларій, керуючий Макарівським вікаріатством, звершив Божественну літургію в храмі на честь священномученика Климента в селі Лишня Бишівського благочиння.

Його Преосвященству співслужили настоятель, благочинний Бишівського благочиння, архімандрит Філарет (Єгоров), духовенство Київської єпархії. Було вознесено особливі молитовні прохання про обрання Предстоятеля Української Православної Церкви.

По завершенні Божественної літургії єпископ Іларій разом з духовенством звершив літію за новопреставленим Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром. Владика звернувся до присутніх з проповіддю, в якій підкреслив важливість Богошукання для кожної  людини і вміння відсікати все, що заважає людині жити в Бозі і з Богом.

Єпископ Макарівський привітав усіх учасників цьогорічного міжнародного Київського літнього богословського інституту, який, як завжди, відбувається при духовному соціально-просвітницькому центрі "Ковчег" с. Лишня. Його Преосвященство відзначив вагомість потужного науково-богословського форуму, який щорічно проводиться в Україні з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира.

Також архієрей вручив ікони та пам’ятні подарунки тим викладачам, які цього дня від’їжджають: ректору Паризької духовної семінарії Сан-Сюльпіс священику Дідьє Берте, який прочитав цикл лекцій щодо філософських поглядів Ханни Арендт, та всесвітньо відомому дитячому педагогу з Франції Маргарит Ленá, яка проводила цикл занять з дитячої психології.

Цьогоріч викладачами Інституту також стали професор Свято-Тихонівського богословського університету (Росія) Ірина Багратіон-Мухранелі, викладач Загальноцерковної богословської аспірантури та докторантури ім. свв. Кирила і Мефодія Руської Православної Церкви (Росія) та Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна ( Україна) Олександр Філоненко, настоятель парафії Святителя Амвросія Медіоланського м. Мілан (Італія) архімандрит Амвросій (Макар), професор славістики університету Батлера м. Індіанаполіс (штат Індіана, США) Пол Вальєр, професор національного університету "Києво-Могилянська Академія" (Київ, Україна) Віктор Малахов, професор "Києво-Могилянської Академії" і Сорбонни (Франція) Костянтин Сігов, викладач Вищих богословських курсів ім. св. рівноап. князя Володимира (Київ, Україна) архімандрит Філарет (Єгоров) та інші.

Єпископ Макарівський передав усім привітання Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри владики Онуфрія. Настоятель парафії, архімандрит Філарет, подякував Його Преосвященству за звершену літургію та передане привітання Місцеблюстителя.

Цього ж дня на парафії місцевим гуртом художньої самодіяльності "Сік землі" (керівник - староста церковної громади Софія Керусенко) було дано благодійний концерт. Усі зібрані кошти передано на допомогу пораненим, що знаходяться в українських госпіталях, а також мирному населенню Луганської та Донецької областей і вимушеним переселенцям, які перебувають на території Макарівського району.

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua