552a8173e555b_1428849011-300x214

Єрусалимський Патріарх Феофіл назвав вірян так званої УПЦ КП “заблукавшими братами”

Предстоятель Єрусалимської Православної Церкви Патріарх Феофіл ІІІ висловив свою позицію по відношенню до так званого “Київського патріархату”, назвавши вірян УПЦ КП “заблукавшими братами”. Про це він заявив під час зустрічі з делегацією народних депутатів України від “Радикальної партії” в Єрусалимі. Подію у своєму блозі на сайті “Корреспондент” описав депутат Андрій Лозовий.

“Сьогодні були з колегами на прийомі у Єрусалимського Патріарха Теофіла ІІІ. Почалась зустріч з його довгої промови. Вибране: “…”наші заблукавші брати на чолі з Філаретом, які відкололися від матері-церкви…”,… , “у нас дуже хороші стосунки з вашим митрополитом Онуфрієм…”. І ще багато в такому ж репертуарі”, – написав у своєму блозі Лозовий.

Не дивлячись на те, що сказав Патріах Феофіл ІІІ, сам депутат, з його слів, лишився невдоволений почутим. Більше того, заступник лідера “Радикальної партії” Олега Ляшка намагався “розкрити очі” предстоятелю Єрусалимського патріархату, підкріплюючи свої аргументи неправдивими “фактами” про “масовий перехід парафій з Московського Патріахату у Київський” (30 парафій з 15 000, більшість яких є захопленими, – авт.), про те, що “в храмах і монастирях МП на Сході і Півдні зберігалася і подекуди зберігається досі (!) зброя” (жодного подібного випадку так і не було доведено,- авт.) і т.п..

Зважаючи на антицерковну позицію представників “Радикальної партії”, подібна реакція народного обранця абсолютно не дивує. Адже саме за участі представників названої партії 14 серпня 2014 року  відбувся напад на православну громаду УПЦ в селі Червона Мотовилівка, що на Київщині. Тоді “ляшківці” та активісти партії ВО “Свобода” зірвали Літургію та, всіляко принижуючи священика і віруючих, осквернивши святий Престол, прогнали присутніх з території православного Свято-Покровського храму.

Дружбою “Радикальної партії” та УПЦ КП активно хизується на своїй персональній сторінці в соціальній мережі Facebook священнослужитель “Київського патріархату” Сергій Ткачук, який називає себе “помічником народного депутата у Верховній Раді України”. Ось якою була його реакція на слова Єрусалимського Патріарха: “Депутат від Радикальної Партії Андрій Лозовий у Єрусалимі відстоював Київський Патріархат перед Патріархом Єрусалимської Церкви Феофілом III, який отримує фінансові “фубсидії” від Московського Патріархату і тому ллє воду на млин Кремля”.

Зазначимо, що представники Помісних Православних Церков світу все частіше висловлюють своє однозначне ставлення до УПЦ КП та щодо того, яким чином повинне відбутись подолання церковного розколу в Україні. Та незважаючи на однозначність позиції представників Помісних Церков, навіть офіційні речники УПЦ КП називають замовними їхні слова та заклики. Так, нещодавно прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря на своїй персональній сторінці в соціальній мережі Facеbook назвав “Олександрійською джинсою”заклик до українців Предстоятеля Олександрійської Православної Церкви  залишатись вірними УПЦ.

pro.church.ua

© 2013–2014 Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви

Передрук матеріалів тільки за наявності посилання

Зворотній зв'язок info@mitropolia.kiev.ua